20:59 / E Shtunë, 25 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kosovës i vije edhe një njohje, ja për kë bëhet fjalë (Foto)

Pavarësinë e Kosovës e ka njohur edhe një shtet i radhës. bëhet fjalë për Madagaskarin, i cili sonte ka njohur zyrtarisht Kosovën, ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli.

‘Urime Kosove,
faleminderit Madagaskar.
Nga sot Kosova dhe Madagaskari kane nga nje mik me shume.
Falenderimet e mija te sinqerta per popullin, Presidentin dhe Qeverine e Madagaskarit”, ka njoftuar Pacolli. /Indeksonline/