19:50 / E Diele, 01 Tetor 2017 / indeksADMonline

Krushjanët duan komunë (Video)

Krushën e Madhe po e duan komunë në vete banorët e asaj ane.

Sipas tyre, ky vend dikur kishte administratën e vet.

Aktualisht Krusha e Madhe është fshat i Rahovecit dhe të gjitha dokumentet banorët i nxjerrin në këtë vend.

Kronikë nga Klan Kosova.