17:37 / E Enjte, 28 Dhjetor 2017

Kryetari i Obiliqt befasohet nga ish-bashkëluftëtarët e UÇK-së (Foto)

Disa prej ish-ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, respektivisht ata të Brigadës 138 “Agim Ramadani” ia uruan sot solemnisht fitoren për mandatin e dytë kryetarit të Obliqit, Xhafer Gashit.

Të pranishëm ishin shumë bashkëluftuar të kësaj Brigada, ndër ta ishte ministri i FSK-së ,njëherësh komandanti i këtij njësiti, Rrustem Berisha së bashku me disa bashkëluftëtar; Fadil Hadërgjoni, Bekim Vrajolli, Musë Gjakova, Bahri Gashi, Agron Jusufi, Naim Loshi si dhe disa të tjerë dhe pjesëtarë të FSK-së.

Më poshtë, disa foto: