20:21 / E Premte, 09 Gusht 2019

Kryetari i shoqatës së naftarve takohet me ministrin e Libisë, diskutojnë për bashkëpunim ekonomik

Kryetari i shoqatës së naftarve të Kosovës Fadil Berjani, ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtëm të Libisë, Abdulhadi ibrahim Iahweej.

Lajmin për këtë takim e ka konfirmuar për “Gazeta Blic’ Berjani.

Ai bëri të ditur se nga ky takim me ministrin Iahweej u pajtuan për bashkëpunim ekonomik mes Kosovës dhe shtetit të Libisë, përkatësisht në sektorin e naftës.