14:51 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

“Kullat në Tiranë po ndërtohen me paratë e drogës”, Rama përmend 4 biznesmenë të fuqishëm

Basha u shpreh sot në Kuvend se kullat në Tiranë po ndërtohen nga paratë e drogës, ndërsa ndaj kësaj akuze të rëndë reagoi vetë kryeministri, i cili i përmendi disa prej emrave të biznesmenëve të fuqishëm në vend Bashës.

Rama tha:

Ram Geci, Shefqet Kastrati, Zamir Mane, Bashkim Ulaj, i kanë bërë paratë me drogë? Po bëjnë këta pastrim parash në Tiranë? Përgjigju Lulzim. Këta të katërt janë mbështetës të Partisë Demokratike. Të katërt këta e kanë P-në që thua ti, por kanë edhe D-në, kanë PD-në, Partinë Demokratike, por nuk kanë ato PPP-të që thua zotrote. Janë të katërt biznesmenë dhe investues me potencial në Shqipëri. Lulzim, këtu flitet për politikë, ne debatojmë, por mbi ty dhe mbi mua është Shqipëria dhe njerëzit që i japin ekonomisë e që punojnë qoftë si sipërmarrës, qoftë në mënyrë tjetër”.