21:33 / E Diele, 18 Korrik 2021 / Ensar Ramadani

Kumbulla shënon në miqësore, Mourinho kthen Dzekon kapiten

Roma fiton edhe ndeshjen e dytë përgatitore në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri. Pas suksesit të thellë 10-0 ndaj Montecatini, të enjten, verdhekuqtë triumfuan këtë të diel 2-0 përballë Ternanës, skuadër e Serisë B.

Golin e parë të skuadrës së Mourinhos e shënoi Carles Perez në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë realizoi me kokë Marash Kumbulla, mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare.

Pellegrini, Veretout dhe Calafiori ende nuk janë nën urdhrat e Mourinhos, ndërsa Karsdorp, El Shaarawy dhe Dzeko u rikthyen në fushë.

Boshnjaku, i aktivizuar në pjesën e dytë mori shiritin e kapitenit në mungesë të Pellegrinit. Sidoqoftë, ishte diçka që nuk ndodhte që nga derbi i 15 janarit 2021.

Pas eliminimit nga Spezia në Kupën e Italisë, në fakt, Dzeko u përjashtua nga skuadra dhe u ndëshkua nga Fonseca i cili, në marrëveshje me klubin, zbriti në hierarki kapitenin boshnjak.