15:53 / E Enjte, 06 Tetor 2022 / AR

Kurti publikon 10 këngët e preferuara të dashurisë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, ka zbuluar listën e këngëve të preferuara të kryeministrit Albin Kurti nga Bienalja Manifesta.

Kurti tha se kanë mbetur edhe 25 ditë deri në përfundim të Manifestas, teksa shtoi se ishin të shumtë vizitorët, artistët e kontribuesit.

“Kjo është playlista e Kryeministrit Albin Kurti. Mund ta gjeni në katin e gjashtë i cili i dedikohet dashurisë. 10 këngë dashurie. Rroftë dashuria, poezia e kënga.

10 këngë dashurie.

Pixies – Hey

Coco – Last of the loving

Tracy Chapman – Fast car

Gloria Lasso – Etranger Au paradis

Mazzy Star – Fade into you

Etta James – Something’s gotta hold on me

Kate Bush – Ëuthering heights

Ritfolk – Dëshirë dhe Heshtje

Joy Division – Love ëill tear us apart

Nina Simone – My baby just cares for me”, është shprehur Kurti.