16:40 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

Kurti takohet me deputetin turk, bisedojnë për mundësit e bashkëpunimit për shtetndërtim

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, së bashku me anëtarin e kryesisë së kësaj partie Xhelal Sveçla, pritën sot anëtarin e Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP) ,Fikrim Damka.

Me  Damkën biseduam për mbarëvajtjen dhe rezultatin e zgjedhjeve, planet e qeverisë së re dhe për mundësitë e një bashkëpunimi për shtetndërtim demokratik me progres shoqëror dhe ekonomik për vendin.

Kryetari Kurti e njoftoi Damkëm se prioritetet i qeverisë së re do të jetë zhvillimi ekonomik që sjell punësim, luftimi i korrupsionit dhe politikat që zbusin pabarazinë në shoqëri.

Këtë e bën të ditur nga VV-ja me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.