17:11 / E Hënë, 15 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kuzhinieri indian thyen rekordin Guinness, gatun 3000 kilogram “khichdi”  

Kuzhinieri indian, Vishnu Manohar ka hyrë në librin e rekordeve Guinness të dielën, transmeton Indeksonline.

Vishnu gatoi 3000 kilogram të ushqimit indian “khichdi” që është i përbërë nga orizi dhe fasulet.

Për ta thyer rekordin, Vishnu ju deshën katër orë.  Rekordi i kaluar ishte 917 kilogram dhe ishte vendosur vitin e kaluar./Indeksonline/