11:44 / E Enjte, 05 Prill 2018

Ky është pozicioni më i mirë për të fjetur, sipas ekspertëve

Pavarësisht nga marrja e tetë orëve të plota të gjumit të pashqetësuara shumë prej nesh zgjohemi duke u ndjerë të lodhur.

Dhe ndërkohë që mund të jetë një numër i faktorëve-duke përfshirë zgjedhjet e pasigurta ushqimore-kauza më e mundshme është pozicioni ku flini, transmeton Indeksonline.

Në fakt, si të shtrihesh gjatë natës mund të ndikojë në tërësi më shumë sesa vetëm në gjumë, pasi mund të shkaktohen probleme të dhimbjes së qafës.

Por në bazë të studimeve dhe ekspertëve vlerësohen virytetet e njerëzve që flenë në shpinë.

Pra sepse ata lejojnë kokën, qafën dhe shtyllën kurrizore për të mbajtur një pozicion neutral, duke e bërë atë një mundësi të madhe për këdo që vuan nga dhimbja në ato zona./Indeksonline/