11:23 / E Enjte, 24 Nëntor 2022 / AR

Ky është seriali që po thyen rekord

Seriali “Doctor Who” po vazhdon të thyej rekorde duke i bërë të lumtur fansat, pasi ka rikthyer fytyra të njohura në filmin e fundit të Jodie në “The Power of the Doctor”.

Ndër emrat më të njohur të cilët u kthyen në shfaqje ishte William, i cili luajti rolin si mësues i shkencës, transmeton Indeksonline.

Fytyra të njohura: Seriali popullor fantastiko-shkencor i kënaqi fansat duke rikthyer fytyra të njohura për turmën e fundit të Jodie në The Power of the Doctor.  Në foto: William si Ian në shfaqjen origjinale

Ai ishte pjesë e gjithsej 77 episodeve dhe rikthimi i tij ka thyer rekord në paraqitjet televizive. Kështu ka zbuluar rekordi botëror, “Guinness”.

William Russell si personazh i Doctor Who ka thyer rekord të shikueshmërisë. Tani kjo po shënon histori. Episodi u transmetua më 23 tetor 2022./Indeksonline/

Periudha origjinale: Ai u shfaq në 77 episode gjatë dy sezoneve të para nga viti 1963 deri në 1965 dhe u kthye në shfaqje pas 57 vjetësh për episodin e fundit nostalgjik të Jodie si Doktor.