15:55 / E Premte, 18 Shtator 2020

Ky futbollist do ta bartë numrin ‘6’-të pas largimit të Thiago Alcantaras

Mesfushori spanjoll, Thiago Alcantara ka lajmëruar sot se nuk do të jetë më pjesë e klubit të Bayern Munchen.

Ai sot pritet të bëhet zyrtarisht futbollist i klubit të Liverpool, transmeton Indeksonline.

Gazeta gjermane “Bild” shkruan se Joshua Kimmich do ta veshë sonte fanellën me numrin 6-të pas largimit të Thiago Alcantaras/

Sonte do të luhet ndeshja hapëse e Bundesligës mes Bayern Munchen dhe Schalke 04./Indeksonline/