11:28 / E Premte, 27 Janar 2023 / k.v

LDK me njoftime mortore, lajmëron se “kanë vdekur të gjitha kauzat e Kurtit e VV’së”

Forumi Rinor i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka organizuar sot një aksion përmes të cilit kanë shprehur kritikën e tyre për zhvillimet e fundit që ndërlidhen me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Në fletushka të shumta kanë shkruar se “kanë vdekur kauzat e Vetëvendosjes”.

Ky aksion i tyre vjen pasi Miroslav Lajcak ka lënë të kuptohet se në një farë forme Kurti është pajtuar që Asociacioni duhet të bëhet.

Lëvizja Vetëvendosje në krye me Kurtin historikisht ka qenë kundër Asociacionit.