08:52 / E Hënë, 17 Shkurt 2020

LeBron fiton “All Star Game 2020”, Leonard zgjidhet MVP

Skuadra e LeBron James fitoi ndeshjen e madhe të yjeve të NBA-së, “All Star Game 2020” zhvilluar në Chicago, duke mundur 157-155 skuadrën e Giannis Antetokounmpo.

Një ndeshje e veçantë, të cilën NBA ia dedikoi yllit të saj, Kobe Bryant, i ndarë nga jeta 3 javë më parë pas një aksidenti ajror.

Kawhi Leonard, që lunate me skuadrën fituese, u shpall MVP i kësaj ndeshje, duke realizuar 30 pikë.

Një ndeshje që ashtu si gjithnjë, ishte një spektakël në fushë, me basketbollistët më të mirë në botë që shkëlqyen në parket.

Formati i ri i aplikuar nga organizatorët, ku perioda e katërt dhe e fundit nuk kishte kronometër, ishte mjaft argëtues.

Kjo e bëri të hapur ndeshjen, por skuadra e LeBron arriti të shkëlqejë në fundin e takimit, duke e merituar fitoren.

LeBron Team – Giannis Team, 157-155 (53-41, 30-51, 41-41, 33-22)

Mos i humb