23:24 / E Hënë, 24 Shkurt 2020

Legjenda e Basketbollit, Michael Jordan me lot në sy mban fjalim për Kobe Bryant

Në memorialin përkujtimor që është mbajtur gjatë natës së sotme për ta kujtuar legjendën e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajzën e tij një fjalim ka mbajtur edhe legjenda e këtij sporti Michael Jordan.

Jordan me lot në sy i falënderoi të gjithë për mundësinë që i kanë dhënë që ta mbante këtë fjalim, shkruan IndeksOnline.

Po ashtu Jordan përveq tjerash tha që Kobe gjithçka në jetën që e ka jetuar e ka lënë në parket.

Në lojën e basketbollit, në jetë, si prind, Kobe i la të gjitha në parket, Kobe dhe un ishim shokë shumë të ngushtë, ai ishte si vëllau im i vogël” tha Jordan./IndeksOnline/.

Mos i humb