14:00 / E Martë, 26 Shtator 2023 / AR

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo martohet për herë të tretë

Ylli brazilian i futbollit, Ronaldo, është martuar me të dashurën e tij, modelen Celina Locks.

Të porsamartuarit, të cilët u fejuan në janar, u martuan në një kishë në Ibiza natën e mbrëmshme, transmeton Indeksonline.

Burrë e grua!  Të porsamartuarit, të cilët u fejuan në janar gjatë një arratisjeje në Karaibe, u martuan në një kishë në Ibiza të hënën pasdite.

33 vjeçarja postoi pamje nga dita e tyre në rrjetet sociale. “Sot ne bashkojmë familjet tona për një festë fetare intime 🤍 dhe kështu fillojmë një javë me shumë festime…”, shkroi ajo.

Shkëlqyeshëm: Celina, 33, e cila filloi të takohej me ish-sulmuesin e Real Madridit dhe Interit shtatë vjet më parë, postoi pamjet e ditës së tyre të lumtur në rrjetet e saj sociale.

Kjo ishte hera e tretë që ish-futbollisti kalon në altar, pasi ishte martuar me ish-futbollisten Milene.

Pasi mbaroi lidhja e tyre, ai u martua me studenten e inxhinierisë Maria Beatriz Antony./Indeksonline/

Të fejuar: Celina shpalli fejesën me mesazhe romantike ‘Të dua’