22:32 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Lekaj në takim me kryetarin shqiptarë të Parlamentit të Maqedonisë (Foto)

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj është takuar me kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi.

Me këtë rast Lekaj ka theksuar se është biseduar lidhur me zhvillimet në rajon si dhe për komunikimin e ndërsjellët në mes dy vendeve, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Në takim me kryetarin e Parlamentit të IRJM’s, Talat Xhaferi. Biseduam për zhvillimet në rajon dhe për komunikimin e ndërsjelltë me të shpeshtë për të mirat e dyanshme të vendeve tona, e sidomos për atë ndër shqiptarë.