12:32 / E Hënë, 24 Shtator 2018

Lenovo lason telefonin e parë Android me një super bateri

Kompania “Lenovo” ka lansuar telefonin e parë Android në Indi. Bëhet fjalë për “Motorola Power One” që është një telefon shumë i fuqishëm ,transmeton Indeksonline.

Me një memorie prej 64GB dhe me 4GB RAM e bën njërin nga telefonat më të mirë të vitit 2018. Poashtu bateria e “Power One” është fantastike. Ky telefon ka një bateri prej 5000 mAh.

Ky super telefon ka një çmim shumë të lirë. “Motorola Power One” do të kushtojë 187 euro./Indeksonline/