11:08 / E Hënë, 29 Maj 2023 / k.v

Lëshohet alarmi në Zubin Potok

Protestuesit serb po vazhdojnë të qëndrojnë para objektit të komunës së Zubin Potokut për të kundërshtuar hyrjen e kryetarit të sapo zgjedhur Izmi Zeqiri në komunë.

Ky i fundit ka zhvilluar sot në mëngjes një takim me ambasadorin amerikan Jeff Hovenier dhe ambasadorët e QUINT-it.

Në momentin që ka përfunduar takimi, në Zubin Potok është lëshuar alarmi me të cilin kërkohet grumbullimi i serbëve.

Aktualisht situata është e qetë ndërsa KFOR-i dhe Policia e Kosovës po kujdesen për të ofruar siguri dhe rend./IndeksOnline/