23:23 / E Shtunë, 02 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Lideri i ri!

Performancat fantastike të Mehdi Benatias po konfirmojnë një rritje të ndjeshme të tij në periudhën e fundit.

Marokieni hap pas hapi, është duke u bërë një lider në mes të mbrojtjes së Juventus.

Në fillim nuk kishte besimin e Allegrit, por është parë rritje e ndjeshme, sidomos në ndeshjet e fundit ndaj Barcelonës, Crotones dhe Napolit ku ka pasur 270 minuta të një kampioni, ndërsa ekipi nuk ka pësuar asnjë gol.

Benatia ka nisur të cilësohet si përforcimi i duhur dhe si një lider i ri në mbrojtjen e “Zonjës” . /IndeksOnline/