10:17 / E Enjte, 14 Shkurt 2019

“Lidhja vëllazërore”, fotografia e luanëve që ilustron emocionin dhe ndjenjat e kafshëve

Një imazh i bukur i dy luanëve të mi, që fërkojnë fytyrat e njëri-tjetrit në Tanzani, ka fituar në konkursin e fotove të kafshëve të egra të popullit.

Kjo fotografi u morë nga David Lloyd prej Zelandës së re, i cili tha se ky imazh ilustron emocionin dhe ndjenjën e kafshëve, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Kjo foto e bukur e ka marrë titullin “Lidhja vëllazërore”./Indeksonline/