19:52 / E Premte, 14 Gusht 2020

Liga e Kampionëve | Formacionet zyrtare: Barcelona – Bayern

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi i çerekfinales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Barcelonës dhe Bayernit.

Kjo sfidë do të luhet në terren neutral në stadiumin portugez, “Estadio da Luz” që do të jetë pa tifozë shkaku i pandemisë, koronavirus, shkruan IndeksOnline

Kështu, të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht që sonte të japin më të mirën nga vetja dhe njëra nga to të vazhdojë për gjysmëmfinale.

Më poshtë mësoni edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Barcelona XI: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Roberto, De Jong, Vidal; Messi, Suárez.

Bayern XI: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Perišić, Müller, Gnabry; Lewandowski.