16:34 / E Premte, 26 Qershor 2020 / indeksADMonline

Liverpool u bë kampion, Blero tifozët kështu i uron

Pas 30 vitesh, Liverpool më në fund arriti që të fitoj përsëri titullin e kampionit në Premier League.

Fitores së ekipit anglez iu gëzuan mijëra fansa kudo në botë, e shumë të tillë edhe në vendi tonë.

Këngëtari i mirënjohur, Blero si një fans i madh i futbollit ka uruar të gjithë tifozët e Liverpool-it.

Këtë e bëri përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram ku shkruan:” Urime Liverpool, urime gjithë tifozëve të Liverpoolit”.

Kujtojmë që Blero shpesh herë ka treguar simpatinë e madhe që ka për ekipin e Barcelonës dhe futbollistit Leo Messi./Indeksonline/