14:57 / E Hënë, 11 Nëntor 2019

“Llugë” në garën për mbijetesë, fitojnë Vushtrria dhe Flamurtari

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të xhiros së 15-të të Superligës.

Në stadiumin “Ferki Aliu”, Vushtrria ka mposhtur Ferizajn me rezultat 3-1.

Golat për vendësit i shënuan Shala (49′), Raboshta (64′) dhe Ygor (74″), shkruan Indeksonline.

Ndërsa golin e vetëm për Ferizajn e shënoi Karahoda në minutën e 82-të.

Në ndeshjen tjetër, Flamurtari ka fituar në Klinë kundër Dukagjinit me rezultat 1-2.

Golin për vendasit e shënoi Mark Milicaj në minutën e 32-të.

Ndërsa për skuadrën nga kryeqyteti golat i realizuan Shent Kelmendi dhe Gentrit Begolli. /IndeksOnline/

Mos i humb