20:38 / E Shtunë, 01 Gusht 2020

Londra është e KUQE, Arsenali fiton FA Kupën

Skuadra e Arsenal ka arritur të shënoj fitore të madhe kundër Chelseas në kuadër të finales së FA Kupës.

Ata mposhtë blutë e Londrës me rezultat 2:1 dhe e fituan kupën, transmeton Indeksonline.

Golat për Arsenalin i shënoj Aubameyang (28′, 67′), kurse për Chelsean, Pulisic(5′). Me fitimin e FA Kupës, Arsenal është kualifikuar për në Evropa Ligës./Indeksonline/

Mos i humb