15:21 / E Shtunë, 18 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Londra sot ishte e kuqe, me dy shqiptarë fantastik në fushë (Video)

Arsenali e ka fituar derbin e Londrës duke e mposhtur Tottenhamin me rezultat 2-0.

Fituesi i përcaktua në pjesën e parë me dy golat e shënuara nga Mustafi e Sanchez.

Forca e Arsenalit në këtë përballje ishte në anën defanzive ku vendasit nuk i dhanë shanse për gol Harri Kanet dhe shokëve të tij.

Xhaka dhe Mustafi kishin një paraqitje fantastike në këtë derbi.

Me këtë fitore, Arsenali kalon në pozitën e pestë me 22 pikë, vetëm një më pak se Tottenhami./Indeksonline/