18:26 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Lucas Lima te skuadra e madhe italiane

Skuadra e Milanit ka hyrë në garë për mesfushorin brazilian, Lucas Lima

Milan po vazhdon të interesohet për mesfushorin brazilian të Santosit, Lucas Lima, kontrata e të cilit skadon me 31 dhjetor të këtij viti.

Sipas Sky Sport Italia Milan tashmë ka nisur bisedimet me përfaqësuesin e lojtarit dhe po tenton transferimin e tij.

Lima po kërkohet edhe nga skuadrat tjera të mëdha evropiane si Barcelona dhe Manchester United.

Ai ka luajtur 14 ndeshje për Brazilin, duke shënuar dy gola kundër Argjentinës dhe Haitit. /Express/