20:17 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Gjelbrim

Lufta për vendin e parë, Portugali – Spanjë, formacionet zyrtare

Portugalia dhe Spanja sonte e zhvillojnë ndeshjen vendimtare për pozitën e parë në Grupin 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Kjo pozitë momentalisht mbahet nga portugezët, që kanë grumbulluar 10 pikë pas ndeshjeve.

Kurse, spanjollët ndodhen në pozitën e dytë me 8 pikë.

Kujtojmë se ekipi që siguron pozitën e parë, e siguron edhe kualifikimin për në finalet e Ligës së Kombeve.

Përballja e sontme do të zhvillohet nga ora 20:45, në “Estadio Municipal de Braga”.

Formacionet zyrtare: