09:25 / E Hënë, 30 Prill 2018 / indeksADMonline

“Luftë” e madhe për mbijetesë në Bundesligë (FOTO)

Derisa lufta për titull ka përfunduar, në Bundesligë i gjithë fokusi është në fund të tabelës.

Koln është në vendin e fundit dhe zyrtarisht do të luaj në Bundesliga 2 sezonin e ardhshëm, shkruan indeksonline.

Ndërsa në rrezik janë Hamburgu, Wolfsburgu, Freiburgu, Mainz dhe Hanover.

Vendi i 17 dhe 18 dërgon direkt në Bundesligësn 2 ndërsa vendi i 16-të luan me vendin e tretë të Bundesligës 2. /IndeksOnline/