21:28 / E Premte, 24 Mars 2023 / Gj. Sh

Lukaku i jep epërsinë Belgjikës ndaj Suedisë

Belgjika ka kaluar në epërsi ndaj Suedisë, në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian.

Ishte minuta e 35-të kur Romeu Lukaku gjuajti bukur me kokë dhe shënoi për 1-0./IndeksOnline/