18:27 / E Enjte, 01 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Lukaku i nervozuar pas eliminimit të Belgjikës, then xhamin (VIDEO)

Belgjika sonte ka barazuar pa gola 0-0, me Kroacinë në ndeshjen e fundit të Grupit F të Kupës së Botës.

Ky barazim nuk i ka mjaftuar Belgjikës të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt, shkruan IndeksOnline.

Belgjika përfundoi në vendin e tretë me 4 pikë, dy më pak se Kroacia dhe tre më pak se Maroko.

Pas eliminimit, sulmusi i Interit, Romeu Lukaku, u pa inervozuar duke dalur jasht fushës.

Ai duke shkuar drejt bankës rezerve, goditin xhamin duke e thyer atë./IndeksOnline/