21:54 / E Enjte, 16 Maj 2019

Madonna performon në Eurovision së bashku me reperin e njohur amerikan

Madonna do të interpretojë 2 këngë gjatë finales së madhe të konkursit të këngës 2019 në Eurovision më 18 maj: 1989 “Like A Prayer” dhe ekskluzivisht këngë më të re  “Future” ,të cilën do të performojë së bashku me Rapper amerikan Quavo.

Shikuesit e Eurovision Song Contest Grand Final 2019 do të jenë të parët për të dëgjuar hitin r ti të Madonës nga albumi i saj i ri Madame X, që do të dalë më 14 qershor. Këtë vit shënon 30 vjet që nga dalja e albumit të saj ‘Like A Prayer’  ajo do të interpretojë këngën e titulluar me të njëjtin titull  të shoqëruar nga një kor prej 35 personave.

Kjo do të jetë hera e parë në historinë e konkursit që Madonna do të ngjitet në skenën e Eurovizionit, duke e bërë performancën një herë në jetë të trajtuar për publikun në të gjithë botën. Si një nga artistët më të shitur në botë, duke shitur më shumë se 300 milionë rekorde në mbarë botën, performanca e saj në Tel Aviv do të jetë vizita e saj e tretë në Izrael.

“Ne jemi të kënaqur që më në fund të konfirmojmë se ikona e pakrahasueshme e muzikës Madonna do të na bashkohet në Eurovision Song Contest të sivjetëm. Shfaqja do të jetë një moment i veçantë për të gjithë. Ne e dimë se do të jetë një mbrëmje për të kujtuar dhe mezi po presim a ndajmë me të tjerët, u shpreh Jon Ola Sand, Mbikqyrësi Ekzekutiv i Koncertit të Këngës në Eurovizion./Indeksonline/