21:39 / E Diele, 01 Dhjetor 2019

Magjia e fshatit Pjetershan të Gjakovës, edhe këtë vit dekorohet në mënyrë fantastike

Si gjithmonë, është fshati Pjetershan, që gjendet veç pak kilomentra nga Gjakova që merr pamjen më të bukur në vigjilje të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Ndriçimi dhe rregullimi i fshatit, tashmë është bërë një traditë, nga banorët e saj, përcjellë Indeksonline.

Edhe këtë vit banorët, stolisën dhe i dhanë magji, vendit të tyre, duke e dekoruar e veshur me drita shumë ngjyrëshe.

Sjellim imazhet se si ky fshat u dekorua këtë vit: