22:55 / E Diele, 21 Prill 2024 / FR

Makina e garave del nga pista dhe godet spektatorët, 7 të vdekur dhe 20 të plagosur në Sri Lanka

Një makinë garash doli nga pista gjatë në Sri Lanka të dielën dhe u përplas në një turmë spektatorësh dhe zyrtarësh të garës, duke vrarë shtatë persona dhe duke plagosur 20 të tjerë.

Policia tha se tre nga të plagosurit janë në gjendje kritike për jetën.

Policia ka nisur një hetim për aksidentin ndërsa gara u pezullua./abcnews.al