14:10 / E Martë, 17 Prill 2018

Makron: BE nuk duhet tA� pranojA� asnjA� anA�tar tA� ri

Presidenti francez, Emanuel Makron tha sot se Bashkimi Evropian nuk duhet tA� pranojA� asnjA� anA�tar tA� ri derisa blloku A�shtA� i integruar mA� thellA� dhe nuk kryen reforma thelbA�sore.

Maron u tha ligjvA�nA�sve se ai dA�shiron qA� vendet e Ballkanit PerA�ndimor tA� mbeten nA� a�?planina�? e projektit evropian, por, tani, sipas tij, nuk A�shtA� koha pA�r tA� marr ndonjA� anA�tar tA� ri./Indeksonline/