22:57 / E Shtunë, 01 Shtator 2018

Mancini publikon listën me të ftuarit për dy ndeshjet e radhës – dhe ka befasi

Roberto Mancini ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Polonisë dhe Portugalisë në Ligën e Kombee, duke ftuar Cristiano Biraghin, Manuel Lazzarin dhe Pietro Pellegrin.

”Azzurrët” e fillojnë kompeticionin në fjalë në ”Stadio Dall’Ara” ndaj Polonisë të premten e 7 shtatorit.

Ndërsa, më pas italianët udhëtojnë drejt Lisbonës të hënën më 10 shtator, transmeton IndeksOnline.

Lojtarët do të arrijnë në qendrën stërvitore, ”Coverciano” të hënën për t’i filluar përgatitjet.

Image result for pietro pellegri

Girgio Chiellini rikthehet në skuadër pas një periudhe pushimi, derisa portieri, Alessio Cragno, mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo dhe sulmuesi i Monacos, Pellegri kanë marrë ftesa.

Portierët: Alessio Cragno (Cagliari), Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Juventus), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtësit: Cristiano Biraghi (Fiorentina), Leonardo Bonucci (Juventus), Mattia Caldara (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Manuel Lazzari (Spal), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Chelsea);

Mesfushorët: Nicolò Barella (Cagliari), Marco Benassi (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Roberto Gagliardini (Inter), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Chelsea), Lorenzo Pellegrini (Roma), Nicolò Zaniolo (Roma);

Sulmuesit: Mario Balotelli (Nizza), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Giacomo Bonaventura (Milan), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Pietro Pellegri (Monaco), Simone Zaza (Torino)./IndeksOnline/