13:14 / E Shtunë, 20 Janar 2018 / indeksADMonline

Mashtroj policët më një “veturë” prej borës, por ja si reaguan ata (Foto)  

Simon Laprise nga Montreali i Kanadasë realizoi një skulpturë prej bore mjaftë interesante sa që i vuri në dilemë edhe policët.

Rezultati ishte mahnitës ishte një makinë shumë e reale, madje ai i shtoi fshirëset e xhamave!, raporton Mirror, transmeton Indeksonline.

Ai këtë skulpturë e kishte ndërtuar në një hapësirë ​​të paligjshme të parkimit, që do të thotë se ka kapur syrin e policisë, ku një patrullë e tyre kishte vërejtur krijimin e Simonit dhe nuk hezituan ti shqiptojnë një tiketë.

Skulptura ishte as bindëse sa që policia e kishte kuptuar vetëm pasi kishin filluar të kërkojnë targat

Në vend të tiketës policët i kishin lënë një shënim në të cilin thuhej se kjo shaka ua kishte bërë mbrëmjen me qesharake.

“Ti e bërë mbrëmjen tonë më të mirë hahahahah”, thuhej në shënimin e policisë. /Indeksonline/

It read, “You made our evening hahahahahaha : )”