10:56 / E Martë, 15 Maj 2018

Mausi i ri i Logitech, i lirë e i mirë (Foto)

Logitech e ka lansuar në treg mausin e saj të ri. Logitech është hyrja më e fundit në formacionin e minjve të lojrave dhe sjell sensorin optik HERO. Mausi pa tela, G305 ka gjashtë butona të programueshëm (duke llogaritur klikimin e majtë, klikimin e djathtë dhe rrotullën e rrotullimit) .

Poashtu, gjatë përdorimit i aktivizohen dritat Led. Me një bateri të vetme, ky maus mund të punoi deri në 250 orë pa u ndalur. Logitech G305 do të jetë në dispozicion në fund të muajit për 59.99 dollarë./Indeksonline/