21:44 / E Shtunë, 11 Korrik 2020

Mbreti i rekordeve – Messi e shkruan edhe njëherë historinë në La Liga

Lionel Messi në çdo sezon po bën rekorde të reja.

Sonte ai ka arritur një rekord të ri në La Liga, transmeton Indeksonline.

Ai u bë lojtari i vetëm në histori të La Ligas që ka arritur të shënoj mbi 20 gola dhe njëkohësisht të ketë 20 apo më shumë asistime brenda një sezoni.

Në top 5 ligat evropiane, këtë gjë e ka bërë vetëm Henry sa ishte pjesë e Arsenal në sezonin 2004/2005./Indeksonline/

Mos i humb