12:00 / E Mërkurë, 21 Gusht 2019

Mbrojtësi i Juventusit gjithnjë e më afër Romës

Skuadra e Romës do të jetë e gatshme për fillimin e sezonit të ri të Serie A.

Gjallorosët janë duke punuar për të sjellë një mbrojtës qendror, dhe ata i janë vënë pas Daniele Ruganit të Juventusit.

Marrëveshja mund të mbyllet të shtunën pas një takimi pozitiv midis Petrachi dhe Paratici dje. Mbrojtësi do të arrijë në formë huazimi, por formula ende nuk është vendosur nga klubi.

Juve po bëjnë presion për dy zgjidhje: një huazim falas me një detyrim në € 25 milion ose një huazim prej 5 milion € me një mundësi për të blerë për 20 milion €. Roma. ndërkohë, po bëjnë presion për një huazim falas me mundësi për të blerë me 25 milion €. Kjo duhet të vendoset në ditët në vijim.

Rugani do të fitojë 2.5 milion euro në vit me kryeqytetasit, që është i njëjtë me pagën e tij aktuale. Qëllimi është që ta bëj atë gati para ndeshjes së së dielës, megjithëse ai nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë deri në derbin në raundin e dytë./Indeksonline/