12:55 / E Enjte, 20 Qershor 2019

Mbrojtësi i Kosovës transferohet te skuadra zvicerane

Kreshnik Hajrizi i është bashkuar Chiassos në ligën e dytë zvicerane.

20 vjeçari ka qenë pjesë e Young Boys dhe tashmë ka vendosur të bashkohet me skuadrën e re.

Hajrizi është pjesë e skuadrës së grupmoshave U21 të Kosovës.

Ai më parë ka luajtur edhe për kombëtaret e reja të Zvicrës. /IndeksOnline/