14:10 / E Premte, 23 Korrik 2021 / OSH

Më në fund, zyrtarizohet Jadon Sancho

Jadon Sancho edhe zyrtarisht është futbollist i ri i Manchester United. Ylli anglez ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me gjigantin evropian.

73 milionë funta i ka kushtuar Unitedit blerja e yllit të Dortmundit. Sancho do të jetë njëri nga lojtarët më të paguar te United, ndërsa pritet të bashkohet javën e ardhshme me skuadrën.

“Shansi për t ‘ u bashkuar me Manchester United është një ëndërr e bërë realitet dhe mesi po prës të luaj në Premierligë. United është skuadër e madhe që sjell emocione të veçanta” ka thënë Sancho./Indeksonline/