09:52 / E Mërkurë, 17 Janar 2018 / indeksADMonline

Mediat serbe: Raportohet të jetë i vdekur pronari i makinës nga e cila u qëllua Ivanoviq

Hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviq duhet të shkojnë në dy drejtime – drejt Kadri Veselit dhe Uashingtonit, pretendon në fjalimin e tij presidenti i Komisionit Parlamentar për Kosovën Milovan Drecun.

Ai tha se kursi aktual i hetimeve tregon se kjo është një vrasje e planifikuar shumë mirë dhe për fat të keq ekzekutohet në mënyrë efektive vrasja brutale e Oliver Ivanoviq, raporton Kurir, transmeton Indeksonline.

Ivanoviç u qëllua dje nga një makinë në lëvizje e cila pak me vonë u gjet e djegur. Vetura e tipit Opel astra, dyshohet të jetë përdorur nga sulmuesit.

“Pronari i kësaj makine është i vdekur, kjo makinë ishte blerë në vitin 1994 – çdo gjë është planifikuar me përpikëri, kjo ishte një vrasje e cila ka një karakter rajonal – çështja është nga ku kanë ardhur sulmuesit dhe nga ku janë mbledhur informata e inteligjencës”, ka thënë Drecun. /Indeksonline/