23:42 / E Hënë, 03 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Mediumi gjerman: Rashica ka rënë nga forma

Mediumi gjerman Bild, ka shkruar në lidhje me futbollistin kosovar, Milot Rashica.

Sipas këtij mediumi Rashica është futbollisti më i vlefshëm i Ëerderit këtë sezon i cili ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë tri asistime.

Mirëpo Bild ka shkruar që kohëve të fundit Rashica nuk është në formën e tij për shkak që edhe nuk po arrinë të shënoj gola.

Andaj mediumi gjerman ka supozuar që Rashica mund të shitet nga klubi gjatë verës për shumën prej 40 milionë euro./Indeksonline/.