12:59 / E Premte, 14 Shkurt 2020

Mercedes prezanton “bishën” e re për Kampionatin Botëror të Formula 1

Më në fund, favoriti për të fituar Kampionatin Botëror F1 2020 tregon veten me të gjitha fuqitë për ta fituar kampionatin e shtatë botëror.

Në Silverstone, në ditën e Shën Valentinit, Mercedes ka treguar formulën e re AMG.

Hamilton dhe Bottas do ta testojnë për herë të parë më 19 shkurt, para fillimit të Kampionatit Botëror të Formula 1 i cili fillon më 15 mars./Indeksonline/

Mos i humb