17:56 / E Mërkurë, 18 Tetor 2017 / indeksADMonline

Mërgata shqiptare temë diskutimi mes Llukës e Majkos

Jahja Lluka, këshilltar për Diasporë i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot në Tiranë, ministrin e Diasporës nē Shqipëri, Pandeli Majko.

Të dy bashkëbiseduesit diskutuan për temat që kanë në fokus te mërgatës tonë dhe planet konkrete për unifikimin e qendrave kulturore, marrëveshjet mes dy qeverive si dhe remitancat në funksion të investimeve për hapjen e vendeve të reja të punës. /KI/