11:52 / E Martë, 26 Shtator 2023 / A. M.

Avokati i serbit të arrestuar: Ishte keqkuptim

Organet e drejtësisë në vend kanë vendosur masën e paraburgimit për Dushan Maksimovic.

Dejan Vasic avokat i sërbit të  arrestuarit për terrorizëm Dushan Maksimovic , ka treguar se gjykata ka vendosur 30 ditë paraburgim për klientin e tij.

Ai tha se gjykata në vendim ka cek se ai është I dyshuar për terrorizëm.

“Ka ardh te një keqkuptim, vendimi ëhstë marrë diccka mbi një nene për terrorizëm. Ai ëhstë shumë I shqetësuar .

Ndërsa motra e tij Bljana Maksimovic, tha se hetimet do të tregojnë të veërtetëtn.

“Krejt ccka mund të themë për vëllaun tim  është e hetimet do të tregojnë të vërtetët. Ne jemi me të dhe do ta përkrahim”, tha ajo. /Indeksonline/