12:08 / E Martë, 26 Shtator 2023 / L K

Merret vendimi për derbin e Holandës që u ndërpre për shkak të dhunës nga tifozët

Ndeshja derbi e kampionatit holandez që u nderpre të dielën për shkak të dhunës në stadium, tashmë ka një epolog të ri.

Ajax-Feynord do të luajnë të mërkurën pa tifozë dhe ndeshja e tyre do të rifillojë në minutën e 55.

Ndeshja do të vazhdojë me rezultatin 3-0 në favor të Feynordit, ashtu siç ishte në fushë kur tifozët vendas hodhën flakë në fushë./Indeksonline/