19:04 / E Shtunë, 23 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Messi asistoi me njërën këpucë zbathur tek goli i tretë [Foto/Video]

Barcelona mposhti me rezultat 0-3 Real Madridin në “Santiago Bernabeo” , me golat e Suarez, Messi dhe Vidal.

Messi ishte sërish protagonist në ‘El Clasicon’ që u zhvillua këtë të shtune.

Ylli argjentinas shënoi golin e dytë dhe poashtu asistoi tek goli i tretë i Vidal.

Por tek asistimi i tij ka një gjë mjaft interesante. Leo arriti të asistoj pa njërën këpucë, pasi ajo iu ishte zbathur më herët pas dribloi Marcelon.

Sidoqoftë ai arriti të asistoj mjaft mirë për bashkëlojtarin e tij, i cili dërgoi topin në rrjet. /IndeksOnline/