20:23 / E Martë, 30 Qershor 2020 / indeksADMonline

Messi dhe Rashica pjesë e formacionit të javës në Evropë

Agjencia e njohur e statistikave, ‘ËhoScored’ ka publikuar formacionin a javës në Evropë.

Në këtë formacion janë të përfshira nga data 23 qershor deri me 29 qershor, transmeton Indeksonline.

Lojtari me notën më të lartë është ylli i Hoffenheim, Kramaric. Pasi shënoi katër gola kundër Dortmund, ai ka marrë notën maksimale 10.

Pjesë e formacionit është edhe ylli kosovar, Milot Rashica. Po ashtu edhe kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi.

Portieri me notën më të lartë për këtë javë ka qenë ai i Romës, Mirante./Indeksonline/